пʼятниця, 26 квітня 2019 р.

Креолізовані тексти: нестандартний підхід до вивчення літератури
   Креолізовані тексти – це складне текстове утворення, що поєднує вербальні та невербальні елементи. Разом вони впливають на читача, створюючи комплекс образів, які супроводжують зміст прочитаного.
    Визначення звучить складно, але насправді креолізовані тексти знайомі всім і кожному. Перш за все, це: 
комікси; 
буктрейлери; 
буклети; 
постери; 
брошури; 
фотоколажі; 
скрапбукінг; 
дудли; 
кардмейкінг тощо. 

    Найцікавішими для дітей традиційно є комікси – історії в малюнках, які вдало поєднують літературу та образотворче мистецтво. Також комікси унікальні тим, що за їх допомогою можна презентувати будь-які художні твори, незалежно від їхньої тематики та часу створення. 
Ще одним популярним типом креолізованого тексту є буктрейлер, відеоролики, які цікаво розкривають тему та зміст художнього твору з метою його популяризації. Вони є своєрідною рекламою, яка має привернути увагу учнів до книги. Це дуже правильний та дієвий хід – рівень зацікавленості дійсно значно підвищується. 
       Також прорекламувати художній твір можна за допомогою спеціального постера, буклета або брошури. Такі матеріали може підготувати вчитель напередодні вивчення нового твору, аби зацікавити учнів, або ж попросити їх створити власні постери або брошури. Їх можна малювати особисто, або ж скористатися спеціальними програмами.  
         Ще одним креативним типом роботи є фотоколаж на літературну тему. Він може презентувати як конкретний літературний твір, так і загалом творчість певного письменника. 
    Аналогічно можна використати і скрапбукінг – метод оформлення світлин та вирізок у сторінки чи альбоми. Дітям обов’язково сподобається!       А якщо ж говорити про ще більш оригінальні варіанти, то варто звернути увагу на кардмейкінг: листівки на літературну тематику виглядатимуть нестандартно, привертаючи увагу.  
    Креолізовані тексти цікаві тим, що їх можна без проблем використовувати як на етапі засвоєння матеріалу, так і на фінальних уроках з теми. 
          Але це ще далеко не все! Ця методика має безліч переваг: покращення сприйняття інформації школярами; інтенсифікація процесу навчання; розширення можливостей для аналізу та інтерпретації тексту; універсальність використання.

Немає коментарів:

Дописати коментар