неділя, 7 липня 2019 р.

 Генератори для створення цитат на картинках

1. https://lolkot.ru/lolmixer/ загружаем картинку на сервис, добавляем текст надписи построчно, выбирая нужные эффекты, надписи, добавления. Затем вручную можно распределить все строчки по картинке. Когда все будет готово – скачать изображение. Это простой русский генератор.

2.http://addtext.com/ - англоязычный сайт, но несмотря на это, им очень легко пользоваться. Загружаем изображение, накладываем надпись с эффектами. Если нужно добавить дополнительный текст, то нажмите на “+ More text”. Недостаток – оставляет небольшие водяные знаки

3.http://blackquote.ru/picture.php - создание цитат на черном фоне.  Выбор другого фона, кроме черного доступно только в премиум-аккаунте. 

4.https://www.canva.com/ -  генератор предоставляет множество возможностей – от создания инфографики, презентаций, обложек социальных сетей, до нужной нам функций создания поста, открыток. На английском языке, поддерживает кириллические шрифты, необходима регистрация. 

5.https://pablo.buffer.com/ - более 25 стильных шрифтов, управление форматированием; можно менять размер, поделиться в соцсетях или скачать, чтобы использовать, где угодно.

6.http://effectfree.ru/?do=photoeffects&upload=new&for=text позволяет подписывать изображения; можно выбрать не только размер, цвет и шрифт подписи, но и сдвинуть текст при помощи стрелочек, создать тень для текста определенного размера и оттенка серого цвета, а также наклонить саму подпись.

середа, 3 липня 2019 р.

GIF (від англ. Graphics Interchange Format — "формат обміну зображеннями")
Формат GIF підтримує анімаційні зображення, вони являють собою послідовність з кількох статичних кадрів, а також інформацію про те, скільки часу кожен кадр повинен бути показаний на екрані. Анімацію можна зробити циклічною. (англ. loop), тоді слідом за останнім кадром почнеться відтворення першого кадру.

Ідеї використання гіфок на уроках  зарубіжної  літератури
   Добірка анімацій (поєднання зображення письменника та героїв його знакового твору) з ключовою інформацією про досягнення літератора та цікавими фактами про його творчість.

Ганс Крістіан Андерсен (дан. Hans Christian Andersen; 2 квітня 1805, Оденсе - 4 серпня 1875, Копенгаген) — данський письменник, казкар, автор відомих у всьому світі казок "Непохитний олов'яний солдатик", "Гидке каченя", "Снігова королева", "Дюймовочка" та інших. Казки Андерсена перекладені більш ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів тощо. 



   Льюїс Керрол (англ. Lewis Carroll, справжнє ім'я Чарльз Латвідж Доджсон, Charles Lutwidge Dodgson; 1832 — 1898 рр.) – професор математики університету Оксфорд, філософ, логік, клірик, фотограф та письменник. Твір, який приніс всесвітнє визнання -  казка "Аліса у країні чудес" (оригінальна назва Alice’s Adventures in Wonderland) вважається одним із кращих зразків літератури в жанрі абсурду; в ній використовуються численні математичні, лінгвістичні та філософські жарти й алюзії. Казку було перекладено 125 мовами та екранізовано 40 разів, одна з яких здійснена на Київській кіностудії у 1981 році. Ілюстрації до книги було зроблено багатьма художниками, серед яких – Сальвадор Далі. 
       Сюжет всесвітньо відомої казки "Аліса у країні чудес" було вигадано професором математики для дівчинки Аліси впродовж одного дня під час звичайної прогулянки, і саме ця робота, а не численні наукові праці з математики принесла автору всесвітнє визнання.


    Антуан де Сент-Екзюпері   (фр. Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupеry, 1900—1944 рр.) – французький письменник, класик світової літератури, кореспондент та професійний військовий льотчик. Екзюпері став відомим письменником ще за життя, він був нагороджений премією Феміна (1930 р, роман "Нічний політ"), Великою премією Французької академії та Національною премією США (1939 р, "Планета людей").


    Казка "Маленький принц" (фр. Le petit prince) була написана у Нью-Йорку в 1942 році за 2 роки до смерті письменника. На сьогодні вона вважається найбільш популярною у світі французькою книгою. Загалом було продано понад 140 млн її екземплярів. "Маленький принц" – світовий лідер за перекладами: казку було адаптовано 250 мовами, одна з яких - мова Брайля для сліпих. Усі ілюстрації до казки було створено особисто Екзюпері.





 Оскар Уайльд (ірл. Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde; 1854 — 1900 рр.) – видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст.




        Вільям Шекспір (англ. William Shakespeare, 1564 — 1616 рр.) – англійський драматург, актор і поет. Один з найвідоміших драматургів світу, його твори перекладені багатьма мовами світу і з'являються на театральній сцені частіше, ніж п'єси будь-якого іншого драматурга, який коли-небудь жив і творив. 




     Жуль Габріель Верн (фр. Jules Gabriel Verne; 1828 — 1905 рр.) – легендарний французький письменник, літературний класик, один із засновників жанру наукової фантастики. У своїх творах письменник передбачив появу літаків, гелікоптерів, морську навігацію підводних човнів, активне використання алюмінію, космічні польоти, будівництво транссибірської магістралі, телебачення, відеозв'язок і багато іншого.


 Жуль Верн був відомим ще за життя, його твори активно перекладали різними мовами. Загалом його твори адаптовано 148 мовами. Світове визнання до письменника прийшло на початку 1860-х під час  написання циклу з 68 романів, об'єднаних назвою «Незвичайні подорожі», першим з яких був «П'ять тижнів на повітряній кулі» (1863). У цикл увійшли також такі всесвітньо відомі романи як «Мандрівка до центру Землі», «Діти капітана Гранта», «Таємничий острів», «П'ятнадцятирічний капітан» та інші.



Едгар Аллан По (англ. Edgar Allan Poe ; 19 січня 1809 —  7 жовтня 1849 —  американський письменник,  поет,  есеїст, драмарург, літературний  редактор  і  критик, один із провідних представників американського  романтизму.
   Найбільш відомий своїми  макабричними (в стилі жахів) і  містичними оповіданнями.
    Едгар По був одним із перших американських  професіоналів  короткого  оповідання (новели) і засновником детективу. Він був першим відомим американським письменником, який намагався заробляти винятково творчістю — тому упродовж життя Е.По потерпав від матеріальної скрути.






    Ранні  детективні новели про слідчого Огюста Дюпена заклали фундамент для подальшого розвитку детективного жанру загалом. Сер  Артур Конан Дойл казав: «Кожне з детективних оповідань По — це корінь, з якого зросла література загалом…  Де були детективи до того, як По вдихнув у них життя?». 



Мігель де Сервантес Сааведра ( ісп. Miguel de Cervantes Saavedra   29 вересня 1547 —  22 квітня  1616) —  іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури. Повсюдно відомий, передусім, написанням твору  "Дон Кіхот", який багато критиків називають першим сучасним  романом та одним із найкращих творів світу.



Марк Твен  (англ. Mark Twain), справжнє ім'я: Семюель Ленгхорн Клеменс  (англ. Samuel Langhorne Clemens;  30 листопада  1835 Флорида, штат  Міссурі —  21 квітня 1910, Реддінг, штат Коннектикут) — американський  письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є  "Пригоди Тома Соєра" та  "Пригоди Гекльберрі Фінна"
    Твен захоплювався наукою та науковими проблемами. Він дуже дружив з  Ніколою  Теслою, вони багато часу проводили разом у лабораторії Тесли. До свого роману "Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура" Твен ввів подорож у часі, в результаті якого багато сучасних технологій опинилися в Англії часів Короля Артура. Технічні подробиці, які наводяться в романі, свідчать про знайомство Твена з досягненнями сучасної йому науки.
     Двома іншими найвідомішими захопленнями Марка Твена були гра на більярді й куріння люльки. 


 





   А́йзек Азі́мов (англ. Isaac Asimov; 2 січня 1920 - 6 квітня 1992) — американський письменник, професор біохімії Бостонського університету, популяризатор науки, один з найвідоміших майстрів наукової фантастики  та лауреат премії "Гросмейстер фантастики" за заслуги перед жанром (1987).
        Найвідомішими є його книги про роботів.


    Цікавими є його висловлювання про високу моральну відповідальність письменника-фантаста: "Історія сягла моменту, коли людству вже не можна ворогувати. На землі повинна запанувати дружба. Я завжди намагаюсь підкреслити це у своїй творчості... я впевнений, що наукова фантастика — це одна із ланок, яка допомагає об'єднати людство". 
       Завдання з використанням анімації, які можна запропонувати школярам: 
 - проаналізуйте, чому художником або автором gif-зображень створений саме такий образ письменника чи поета
 - визначте, як саме дібрані  гіфки пов'язані з програмним матеріалом, що вивчається (зміст якого твору зображують чи відтворюють події з життя певного літератора тощо)   
  
 Готові анімації можна скачати на спеціальних ресурсах  

Ми перестаємо читати книги. Дедалі частіше ми читаємо короткі тексти з екрана телефона, e-book або слухаємо аудіокниги. Але читання книжок важливе – так стверджують науковці.
Високий темп життя і мобільність змушують нас читати короткі тексти, інформаційні дайджести з дисплеїв смартфонів, планшетів, комп’ютерів. Навіть якщо ми й присвячуємо час літературі, то хіба що прослуховуванню аудіокниг дорогою додому або на роботу.  
Портал Дім інновацій проаналізував купу досліджень та зібрав цілу низку аргументованих причин, чому варто читати книжки.

1. Ви ліпше розумієте сенс, коли гортаєте сторінки

Дивовижно, але торкання до сторінок книги під час гортання – це такий собі «якір», що допомагає мозку надійніше запам’ятати суть прочитаного. Коли ви гортаєте сторінки на екрані електронного пристрою, то не торкаєтеся пальцями паперу з його фактурою і вагою, а коли прослуховуєте аудіокниги, то взагалі отримуєте інформацію одним суцільним потоком, без фізичних «якорів». Тому матеріал аудіокниг і e-book засвоюється гірше.

2. Ви привчаєте своїх дітей до читання

Дослідження доводять, що батьки-книголюби надихають своїх дітей теж ставати завзятими «книжковими хробаками». Для них читання не буде нав’язаною процедурою, необхідною для навчання, а перетворюється на розвагу, що благотворно впливає на подальше життя: вони розвивають навички читання і згодом, коли їм необхідно засвоїти інформацію, викладену письмово, вони роблять це легше за ровесників, які не звикли до читання.

3. Паперові книжки читаються швидше

Експеримент групи дослідників показав, що текст з паперу люди сприймають легше і читають швидше. На прикладі короткого оповідання було доведено, що читання тексту з екрана електронної книги забирає на 10,7% більше часу, ніж читання його паперової версії. Користувачі планшетного ПК прочитали той самий текст на 6,2% повільніше, ніж ті, хто читав оповідання з паперу.

4. За допомогою паперової книжки легше розібратися в новому питанні

Ще одне дослідження виявило, що читачеві простіше розібратися у новій, незнайомій тематиці, якщо він читатиме відповідний текст із паперу, а не з екрана. Зрозуміло, що коли ви вперше намагаєтеся щось зрозуміти, вам доведеться перечитувати підручник кілька разів. Але у випадку з паперовим підручником випробовуваним доводилося рідше перечитувати текст, щоб вникнути в суть питання.

5. Читання робить дітей розумнішими

Уміння розуміти світ безпосередньо пов’язано з лексиконом: коли ми називаємо речі, знаємо їхні назви, то легше осягаємо суть подій. І як показали дослідження, у дитячих книжках лексикон у півтора рази більше, ніж словниковий запас, який використовують у програмах телебачення, і приблизно на стільки ж багатший за лексику випускників вишів. Розширення лексикону за допомогою читання дитячої літератури не тільки розвиває навички кращого розуміння прочитаного, але також покращує інтелект загалом – у дитячому віці і в подальшому житті. Про це свідчать тести, які проводили дослідники.

6. Читання – секрет довголіття мозку

Учені довели: читання допомагає з роками зберегти добру пам’ять і сповільнити її погіршення у процесі старіння організму. Як традиційна зарядка допомагає підтримувати у формі тіло, так читання постійно тримає в тонусі мозок, пам’ять і не дозволяє їм старіти. Причому бажано не починати багато читати в літньому віці, а займатися читанням, хай і помірно, та з дитинства чи юності.

7. Читання проти хвороби Альцгеймера

Неймовірно: заняття, які вимагають зосередженості мозку, зокрема гра в шахи, розв’язування головоломок і, звісно, читання, зменшують імовірність розвитку хвороби Альцгеймера в 2,5 разу! Слабка мозкова активність істотно підвищує шанси появи та розвитку цього небезпечного захворювання.

8. Книжки допомагають спілкуванню

Звичайна белетристика, оце зневажене багатьма «легке читання», розвиває в людях емоційний інтелект. Завдяки співпереживанню героям художніх творів ми легше розуміємо емоції інших людей в реальному житті, адже розвиваємо неабиякі навички емпатії. Тому читання, як це не дивно, хоч і не є соціальною активністю, а все ж допомагає нам ставати більш соціальними істотами, чуйними і здатними до співпереживання.

9. Найліпше снодійне – це книжка

Відомо, що робота з електронними пристроями з певних причин збуджує, подразнює психіку. Водночас вечірній ритуал читання паперової книги допомагає налаштуватися на здоровий сон, сприяє розслабленню, перемикає мозок із денної клопотнечі на спокійну ніч. Учені стверджують: читання книжки з екрана смартфона чи планшета перед сном може, навпаки, відстрочити момент засинання і знизити якість відпочинку.

10. Розслабитися з книжкою в руках

Ідіоматичний вираз «розслабитися з книжкою в руках» насправді є дієвим рецептом: дослідники довели, що читання може до 68% знизити стрес – це ефективніше, ніж антистресова дія спокійних прогулянок чи прослуховування музики. «Втеча від реальності» внаслідок занурення в книгу будь-якого жанру (!) допомагає також відсунути неспокій і турботи на другий план, бо мозок не здатен концентруватися на кількох предметах одночасно. Тому читання – прекрасний спосіб забутися, якщо вас обсіли безпідставні хвилювання або ви не можете відпустити якусь ситуацію, котра непокоїла вас удень.

11. Читайте під час їжі! Звісно, якщо вам цього хочеться

Дивовижно, але поширена думка, що під час їжі краще зосередитися саме на їжі – нібито, це допомагає травленню, – не зовсім правильна. Якщо читати під час уживання харчів, то ви пережовуєте їх повільніше й довше, що благотворно впливає на їх засвоюваність. Тому читати під час їжі як мінімум не шкідливо.