середа, 3 липня 2019 р.

GIF (від англ. Graphics Interchange Format — "формат обміну зображеннями")
Формат GIF підтримує анімаційні зображення, вони являють собою послідовність з кількох статичних кадрів, а також інформацію про те, скільки часу кожен кадр повинен бути показаний на екрані. Анімацію можна зробити циклічною. (англ. loop), тоді слідом за останнім кадром почнеться відтворення першого кадру.

Ідеї використання гіфок на уроках  зарубіжної  літератури
   Добірка анімацій (поєднання зображення письменника та героїв його знакового твору) з ключовою інформацією про досягнення літератора та цікавими фактами про його творчість.

Ганс Крістіан Андерсен (дан. Hans Christian Andersen; 2 квітня 1805, Оденсе - 4 серпня 1875, Копенгаген) — данський письменник, казкар, автор відомих у всьому світі казок "Непохитний олов'яний солдатик", "Гидке каченя", "Снігова королева", "Дюймовочка" та інших. Казки Андерсена перекладені більш ніж 150 мовами світу, вони стали основою для численних екранізацій, мультфільмів, театральних постановок, балетів тощо. 



   Льюїс Керрол (англ. Lewis Carroll, справжнє ім'я Чарльз Латвідж Доджсон, Charles Lutwidge Dodgson; 1832 — 1898 рр.) – професор математики університету Оксфорд, філософ, логік, клірик, фотограф та письменник. Твір, який приніс всесвітнє визнання -  казка "Аліса у країні чудес" (оригінальна назва Alice’s Adventures in Wonderland) вважається одним із кращих зразків літератури в жанрі абсурду; в ній використовуються численні математичні, лінгвістичні та філософські жарти й алюзії. Казку було перекладено 125 мовами та екранізовано 40 разів, одна з яких здійснена на Київській кіностудії у 1981 році. Ілюстрації до книги було зроблено багатьма художниками, серед яких – Сальвадор Далі. 
       Сюжет всесвітньо відомої казки "Аліса у країні чудес" було вигадано професором математики для дівчинки Аліси впродовж одного дня під час звичайної прогулянки, і саме ця робота, а не численні наукові праці з математики принесла автору всесвітнє визнання.


    Антуан де Сент-Екзюпері   (фр. Antoine Marie Jean-Baptiste Roger de Saint-Exupеry, 1900—1944 рр.) – французький письменник, класик світової літератури, кореспондент та професійний військовий льотчик. Екзюпері став відомим письменником ще за життя, він був нагороджений премією Феміна (1930 р, роман "Нічний політ"), Великою премією Французької академії та Національною премією США (1939 р, "Планета людей").


    Казка "Маленький принц" (фр. Le petit prince) була написана у Нью-Йорку в 1942 році за 2 роки до смерті письменника. На сьогодні вона вважається найбільш популярною у світі французькою книгою. Загалом було продано понад 140 млн її екземплярів. "Маленький принц" – світовий лідер за перекладами: казку було адаптовано 250 мовами, одна з яких - мова Брайля для сліпих. Усі ілюстрації до казки було створено особисто Екзюпері.





 Оскар Уайльд (ірл. Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde; 1854 — 1900 рр.) – видатний ірландський англомовний поет, драматург, прозаїк, есеїст.




        Вільям Шекспір (англ. William Shakespeare, 1564 — 1616 рр.) – англійський драматург, актор і поет. Один з найвідоміших драматургів світу, його твори перекладені багатьма мовами світу і з'являються на театральній сцені частіше, ніж п'єси будь-якого іншого драматурга, який коли-небудь жив і творив. 




     Жуль Габріель Верн (фр. Jules Gabriel Verne; 1828 — 1905 рр.) – легендарний французький письменник, літературний класик, один із засновників жанру наукової фантастики. У своїх творах письменник передбачив появу літаків, гелікоптерів, морську навігацію підводних човнів, активне використання алюмінію, космічні польоти, будівництво транссибірської магістралі, телебачення, відеозв'язок і багато іншого.


 Жуль Верн був відомим ще за життя, його твори активно перекладали різними мовами. Загалом його твори адаптовано 148 мовами. Світове визнання до письменника прийшло на початку 1860-х під час  написання циклу з 68 романів, об'єднаних назвою «Незвичайні подорожі», першим з яких був «П'ять тижнів на повітряній кулі» (1863). У цикл увійшли також такі всесвітньо відомі романи як «Мандрівка до центру Землі», «Діти капітана Гранта», «Таємничий острів», «П'ятнадцятирічний капітан» та інші.



Едгар Аллан По (англ. Edgar Allan Poe ; 19 січня 1809 —  7 жовтня 1849 —  американський письменник,  поет,  есеїст, драмарург, літературний  редактор  і  критик, один із провідних представників американського  романтизму.
   Найбільш відомий своїми  макабричними (в стилі жахів) і  містичними оповіданнями.
    Едгар По був одним із перших американських  професіоналів  короткого  оповідання (новели) і засновником детективу. Він був першим відомим американським письменником, який намагався заробляти винятково творчістю — тому упродовж життя Е.По потерпав від матеріальної скрути.






    Ранні  детективні новели про слідчого Огюста Дюпена заклали фундамент для подальшого розвитку детективного жанру загалом. Сер  Артур Конан Дойл казав: «Кожне з детективних оповідань По — це корінь, з якого зросла література загалом…  Де були детективи до того, як По вдихнув у них життя?». 



Мігель де Сервантес Сааведра ( ісп. Miguel de Cervantes Saavedra   29 вересня 1547 —  22 квітня  1616) —  іспанський новеліст, драматург і поет, класик світової літератури. Повсюдно відомий, передусім, написанням твору  "Дон Кіхот", який багато критиків називають першим сучасним  романом та одним із найкращих творів світу.



Марк Твен  (англ. Mark Twain), справжнє ім'я: Семюель Ленгхорн Клеменс  (англ. Samuel Langhorne Clemens;  30 листопада  1835 Флорида, штат  Міссурі —  21 квітня 1910, Реддінг, штат Коннектикут) — американський  письменник, гуморист, сатирик, публіцист, видавець. Найвідомішими творами є  "Пригоди Тома Соєра" та  "Пригоди Гекльберрі Фінна"
    Твен захоплювався наукою та науковими проблемами. Він дуже дружив з  Ніколою  Теслою, вони багато часу проводили разом у лабораторії Тесли. До свого роману "Янкі з Коннектикуту при дворі короля Артура" Твен ввів подорож у часі, в результаті якого багато сучасних технологій опинилися в Англії часів Короля Артура. Технічні подробиці, які наводяться в романі, свідчать про знайомство Твена з досягненнями сучасної йому науки.
     Двома іншими найвідомішими захопленнями Марка Твена були гра на більярді й куріння люльки. 


 





   А́йзек Азі́мов (англ. Isaac Asimov; 2 січня 1920 - 6 квітня 1992) — американський письменник, професор біохімії Бостонського університету, популяризатор науки, один з найвідоміших майстрів наукової фантастики  та лауреат премії "Гросмейстер фантастики" за заслуги перед жанром (1987).
        Найвідомішими є його книги про роботів.


    Цікавими є його висловлювання про високу моральну відповідальність письменника-фантаста: "Історія сягла моменту, коли людству вже не можна ворогувати. На землі повинна запанувати дружба. Я завжди намагаюсь підкреслити це у своїй творчості... я впевнений, що наукова фантастика — це одна із ланок, яка допомагає об'єднати людство". 
       Завдання з використанням анімації, які можна запропонувати школярам: 
 - проаналізуйте, чому художником або автором gif-зображень створений саме такий образ письменника чи поета
 - визначте, як саме дібрані  гіфки пов'язані з програмним матеріалом, що вивчається (зміст якого твору зображують чи відтворюють події з життя певного літератора тощо)   
  
 Готові анімації можна скачати на спеціальних ресурсах  

Немає коментарів:

Дописати коментар